Zapisz się na 8 SEMcamp 30 czerwca i 1 lipca 2011

Zgodnie z tym, co jakiś czas temu pisałem zapraszam na 8, tym razem dwudniowe spotkanie SEMcampu, które odbędzie się w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej

 • 30 czerwca 2011 o godzinie 16.20 w auli A w budynku A Szkoły Głównej Handlowej ul Rakowiecka 24
 • 1 lipca 2011 o godzinie 16.20 w auli VII (na 3 piętrze) w budynku Głównym Szkoły Głównej Handlowej Al. Niepodległości 162

Dlaczego warto wybrać się na SEMcamp?

 • Możliwość zdobycia unikalnej wiedzy prawie za darmo
 • Możliwość spotkania szeregu specjalistów marketingu w wyszukiwarkach
 • Możliwość poszerzenia kontaktów, poznania osób z branży

O tym, że warto odwiedzać SEMcamp może świadczyć fakt, iż na ostatnim spotkaniu mieliśmy około 350 uczestników.

Data i miejsce spotkania

Spotkanie udało się zorganizować dzięki uprzejmości dziekana Kolegium Nauk o przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej, pana prof. dr hab. Andrzeja Hermana.

Spotkanie rozpocznie się 30 czerwca 2011 (czwartek) w Warszawie o godzinie 16.00 na SGH, Aula A, budynek A na ul Rakowiecka 24 (zaraz obok przystanku metra Pole Mokotowskie).


Program spotkania

8 spotkanie SEMcampu będzie obejmowało prezentacje związane z zagadnieniami SEM-u.

I dzień – czwartek, 30 czerwca, aula A w budynku A SGH

 • 16.00 – 16.20 – Rejestracja uczestników
 • Jak wykorzystywać dane z wyszukiwania w marketingu
  Jak wykorzystać dane z reklamy AdWords i wyników organicznych? Jak pokazać klientowi, brand managerowi wartość danych, które można zebrać z wyszukiwania. Jak optymalizować działania marketingowe na podstawie danych online?

  Optymalizacja kampanii AdWords na sieć reklamową Google?
  Optymalizacja i rozwijanie kampanii w Sieci reklamowej Google. Jak wygrywać aukcję w obrębie Sieci reklamowej, obniżać stawki i zwiększać potencjał kampanii.

  • 17.30 – 17.50 – Przerwa na kawę i pogaduchy

  • 17.50 – 18.30 – Cezary Glijer (Cezzy)

  Zagadki, znaczenie tagu TITLE w pozycjonowaniu
  Temat tagu TITLE. Dobre praktyki związane z optymalnym tworzeniem tego elementu (na podstawie zaleceń Google, opinii 37 specjalistów zapytanych w tym kontekście przez serwis Seomoz.org oraz własnych doświadczeń). Omawiane będą takie cechy TITLE jak: długość, kolejność słów, unikalność, keyword stuffing i wiele innych, Pokazane będą również narzędzia pomocne w tworzeniu optymalnego tagu TITLE.

  Filtry i kary w wyszukiwarkach
  W prezentacji zostanie poruszony temat filtrów jakie można otrzymać podczas pozycjonowania. Zostaną omówione najczęściej spotykane filtry, jakie mogą być ich przyczyny oraz co można zrobić próbując je usunąć.

  • 19.10 – 19.30 – Przerwa na kawę i pogaduchy
  • 19.30 – 20.40 – panel dyskusyjny z udziałem specjalistów z branży poświęcony zagadnieniom zagadnieniom SEO i pozycjonowania (Cezary Glijer, Bartek Berliński, Marcin Duraj, Mariusz Gąsiewski):
   • które czynniki tracą, a które zyskują na znaczeniu w pozycjonowaniu
   • czy white seo się opłaca
   • jak tworzyć zaplecze
   • jak to jest naprawdę z tymi updatami Google
   • pytania z publiczności


  • 20.40 – późna noc – integracja w Zielonej Gęsi

  II dzień – piątek, 1 lipca, Aula VII w budynku Głównym SGH

 • 16.00 – 16.10 – Rejestracja uczestników
 • Jak tworzyć kampanię na urządzenia mobilne w Sieci reklamowej AdMob
  Możliwości i zastosowanie reklamy w Sieci reklamowej AdMob. O czym należy pamiętać tworząc efektywną kampanię w AdMobie?

  • 16.40 – 17.20 Tomasz Sienkiewicz WebROI

  Słów kilka o tym czego nie zrobisz w Google Analytics.
  Google Analytics jest narzędziem dostępnym dla każdego. Jest darmowy i elastyczny. Do tego jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym narzędziem do analiz internetowych na świecie. Tym bardziej warto sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie Google Analytics nie wystarcza? Jakie są wady i niedoskonałości tego systemu? Czego GA brakuje w porównaniu do innych rozwiązań tego typu? I kiedy warto zacząć się zastanawiać nad rozwiązaniami bardziej zaawansowanymi?

  • 17.20 – 17.40 – Przerwa na kawę i pogaduchy

  Optymalizacja SEO stron internetowych
  Na czym powinna polegać optymalizacja strony internetowej? Autor opowie o wielu aspektach budowy stron oraz mechanizmach, na które trzeba zwrócić uwagę dostosowując stronę pod aktualne wymogi wyszukiwarek. Szczególnie te elementy, które są sprawdzane przy okazji audytów SEO.

  Strona główna serwisu – lokalizacja, cele i wykorzystanie w biznesie
  Analiza używalności stron w obrębie serwisu internetowego. Jak sprawdzać, czy strona główna spełnia swoje zadanie? Jak definiować cele dla swojej strony głównej?

  • 19.10 – 19.30 – Przerwa na kawę i pogaduchy

  Optymalizacja kampanii AdWords w wyszukiwarce Google
  Najważniejsze i mało znane techniki optymalizacji kampanii Google. Jak zwiększać widoczność kampanii, zwiększać wskaźnik klikalności, obniżać stawki?

  Wykorzystanie Google Analytics w E-commerce
  Jak praktycznie wykorzystywać Google Analytics dla sklepu internetowego? Jak analizować dane i na co zwracać szczególną uwagę?Jak określać priorytety w analizie danych sklepu internetowego?

  Czy spotkanie jest darmowe?

  I tak i nie. Pomyśleliśmy, że SEMcamp jest dobrą okazją do tego, aby nasze środowisko semowe zrobiło coś dla innych. Z tego względu prosimy, aby w formie „opłaty” za spotkanie przekazać 50 zł (słownie piećdziesiąt złotych) jednej z osób potrzebujących i wyświetlonych na stronie fundacji Mam serce.

  Fundacja „Mam serce” – powstała po to, by pomagać dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – zostały dotknięte ciężką chorobą, walczą o życie, wychowują się w rodzinach bardzo biednych lub domach dziecka.

  Fundacja Mam serce

  Potwierdzenie przelewu może być:

  • załączane przy formularzu rejestracyjnym,
  • przesłane mailem na adres email semcamp@gmail.com
  • okazane osobiście w czasie rejestracji

  Uwaga: Jeżeli ktoś chce zapisać się na oba dni SEMcampu, wystarczy jeden przelew na fundację.

  Zapisy na SEMcamp

  Zapisy zakończone

  Część nieoficjalna SEMcampu w czwartek 30 czerwca 2011

  Po prezentacjach w czwartek, czyli około godziny 20.40 starym zwyczajem zapraszamy wszystkich na wspólne wyjście na piwo do pubu Zielona Gęś, Al. Niepodległości 177 (5 minut piechotką).

  Komentarze i sugestie

  Wszelkie sugestie, komentarze, pytania proszę przesyłać na adres semcampMALPAgmail.com lub na m.gasiewskiMALPAittechnology.us.

  Co to jest SEMcamp?

  SEMcamp to cykliczne, bezpłatne spotkanie osób, związanych z szeroko pojętym marketingiem w wyszukiwarkach.

  W ramach spotkania odbywają się prezentacje na tematy związane z Pozycjonowaniem i seo, wyszukiwaniem płatnym i Google AdWors, analityką internetową.


  Comments

  1. […] dni temu odbyło się ósme już spotkanie SEMcampu, na którym w ciągu dwóch dni mogliśmy zobaczyć prezentacje z dziedziny marketingu w […]

  Comments are closed.