Zapisy na 6 edycję SEMcampu 27 maja 2010

Zapraszam na kolejne darmowe spotkanie SEMcampu 27 maja 2010 (czwartek) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Auli Głównej. Spotkanie rozpocznie tym razem wcześniej, około godziny 16.20.

Szczegóły tego spotkania

Spotkanie udało się zorganizować dzięki uprzejmości dziekana Kolegium Nauk o przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej, pana prof. dr hab. Andrzeja Hermana.

Spotkanie rozpocznie się w środę 27 maja (czwartek) w Warszawie o godzinie 16.20 na SGH, Aula Główna ( wejście na 1 piętrze SGH), budynek Główny na Al. Niepodległości 162 (zaraz obok przystanku metra Pole Mokotowskie).

Dlaczego warto wybrać się na SEMcamp?

 • Możliwość zdobycia unikalnej wiedzy za darmo
 • Możliwość spotkania szeregu specjalistów marketingu w wyszukiwarkach
 • Możliwość poszerzenia kontaktów, poznania osób z branży

Program spotkania

W odróżnieniu od poprzednich spotkań, SEMcamp będzie obejmował 5 prezentacje związane z zagadnieniami SEM-u i panel dyskusyjny, które rozpoczną się około godziny 16.15.

Zastosowanie i wdrażanie asynchronicznego kodu w Google Analytics
Co oznacza dla strony asynchroniczny kod Google Analytics? O czym pamiętać przy wdrażaniu asynchronicznego kodu na witrynie? Potencjalne korzyści i problemy z nim związane.

 • 16.45 – 17.45. Kaspar aka Guglarz (Search Quality Team w Google)

Pozycjonowanie witryny – webclinic
Każdy uczestnik SEMcampu może wcześniej zgłosić swoją witrynę do publicznej porady Guglarza kótry będzie proponował “na żywo”, w jaki sposób można poprawić jej widocznosć w organicznych wynikach Google

Witryny można zgłaszać przez ten formularz (zgłoszenie oznacza zgodę na publiczne prezentowanie i ocenianie witryny). W zgłoszeniu należy podać prawdziwy adres email, pod którym będzie można zweryfikować, czy osoba zgłaszająca witrynę jest osobą upoważnioną do tego.

Ze względu na ograniczenia czasowe w webclinic weźmie udział tylko około 5-8 witryn. Zgłoszenie witryny nie gwarantuje udziału witryny w web clinic.

 • 17.45 – 18.00 – Przerwa na kawę

Jak wykorzystać Google Analytics w biznesie?
Jak wyciągać wnioski z danych w Google Analytics? Jak prezentować raporty przełożonym? Jak wybierać wskaźniki efektywności witryny i analizować dane na ich podstawie?

Wybór firmy pozycjonerskiej
Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy pozycjonerskiej? Czego możemy oczekiwać od firmy, która będzie nam świadczyć usługi pozycjonowania stron? Jak dobrze przygotować zapytanie ofertowe i czym się kierować przy ocenianiu zgłoszeń.

 • 19.20 – 19.35 – Przerwa na kawę

Praktyczne wykorzystanie remarketingu w Google AdWords
Jak tworzyć kampanie remarketingowe? Realizacja różnych celów biznesowych za pomocą remarketingu (optymalizacja lejka konwersji, zdobywanie unikalnych użytkowników i itp). Przykłady zastosowania remarketingu.

 • 20.10 – 20.15 – Przerwa techniczna

 • 20.15 – 21.00 – Panel dyskusyjny – Co ma znaczenie w pozycjonowaniu? Rozwój rynku SEO w Polsce

Panel dyskusyjny z udziałem specjalistów SEO w Polsce
Moderator – Mariusz Gąsiewski
Uczestnicy:

 • „Guglarz” z Search Quality Team z Google
 • Michał Makaruk – Forum.Optymalizacja.com
 • Mateusz Zyguła – właściciel Widzialni.pl
 • Cezary Lech – MaxROY.com
 • Marcin Duraj – Mkane (blog Mkane.Antygen.pl)
 • Przemysław Modrzewski – Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Zapisy na SEMcamp

.

Część nieoficjalna SEMcampu

Po prezentacjach, czyli około godziny 21.00 starym zwyczajem zapraszamy wszystkich na wspólne wyjście na piwo do pubu Zielona Gęś, Al. Niepodległości 177 (5 minut piechotką).

Komentarze i sugestie

Wszelkie sugestie, komentarze, pytania proszę przesyłać na adres semcampMALPAgmail.com lub na m.gasiewskiMALPAittechnology.us.

Co to jest SEMcamp?

SEMcamp to cykliczne, bezpłatne spotkanie (mniej więcej raz na 3 miesiące) osób, związanych z szeroko pojętym marketingiem w wyszukiwarkach.

W ramach spotkania odbywają się prezentacje na tematy związane z Pozycjonowaniem i seo, wyszukiwaniem płatnym i Google AdWors, analityką internetową.
Nagrania i relacje z poprzednich spotkań można znaleźć na blogu SEMcampu i na kanale YouTube SEMcampu.

Zapraszam :).

Kanał SEMcampu na Facebooku

Wszystkie informacje związane z spotkaniem SEMcampu, prezentacjami będą publikował na stronie SEMcampu na Faceboku. Zachęcam do zapisywania sie do kanału.

Comments

 1. Paweł Zinkiewicz pisze:

  Nie było innego terminu, tylko akurat jak AC/DC gra w Warszawie?
  Zapowiada się ciekawie, ale niestety mam już bilety na koncert.

 2. […] warto wybrać się 27 maja na szóstą edycję SEMcamp, na której Mariusz Gąsiewski opowie dokładniej o śledzeniu […]

 3. Pawel pisze:

  Hej

  Mógłby mi ktoś z miejscowych zaproponować najlepsze miejsce na zaparkowanie samochodu?

  Z góry dzięki
  Paweł

 4. […] dość obrazobójczy, ale zastanawiam się, kto kłamie: Google czy Guglarz? Byłem wczoraj na SEMCampie, na którym Guglarz (Kaspar) prowadził analizy stron. Oczywiście nie odbyło się bez serii […]

 5. […] http://www.semcamp.com.pl/zapisy-na-6-edycje-semcampu-27-maja-2010/ Zobacz podobne artykuły:01/09/2010 — Ulepszone CPC od Google, Czyli Jak Zwiększyć ROI Kampanii AdWords?18/10/2010 — Polska w Czołówce Rankingu IAB05/10/2010 — Google SERP Ręcznie Sterowany29/09/2010 — Przewodnik Google SEO Starter Guide28/09/2010 — Google Wariuje w Wynikach Wyszukiwania […]

Comments are closed.